Daca intampini probleme Raporteaza bug
 
Pagina 1 din 1
1 
 
Vezi primul necitit
 
14-01-2008,01:44
#1
abecedar. Data inregistrarii: 04/01/2008 Mesaje: 0 Offline
Vanzare de puncte .
 
 

Probabil unii dintre noi au uitat ce e ala bun simt. Exista printre noi un anume personaj (daca putem sa-l numim asa) p1c1 aka comicaru and alte id-uri doar de el stiute , care "vinde" puncte. Azi vindea 50k pe un euro , mai tarziu s-a reprofilat , vindea 100k pe 1 euro. Bun Domne , vine unu ca tot omu , ii trimite euro cu gandul ca va primi pct spuse de el si... teapa, dispare subit si apare dupa cateva ore. Incercand sa vb cu respectivul , incepe sa injure.. ca nu a fost el.. a fost amicul sau care se logheaza pe id lui , intre timp el vanzand pct la alti care ii trimitea euro. Eh.. asta este... se incearca a doua oara... iar trimitandu-i euro ... iar teapa. Deci ce ar trebui sa intelegem de aici ? ... nimic probabil. Pacat ca nu se pot salva logurile pt a le posta pe forum , pacat ca adminii nu fac nimic pt a le bloca conturile celor care "vand" pct. Ma gandesc ca sunt multi care au luat teapa de la respectivul si tac... dar pana cand ? Sa nu ajunga site-ul ca cel de pe doizece ca e groaznic.:rolleyes: Mi-e scarba de astfel de oamenii. Ar fi bine daca li s-ar bloca conturile si ip-ul pt a nu-si mai putea face alt cont, banuiesc ca ar continua la fel. Cu parere de rau insa stiu ca nu se va face nimic cu acest individ fara pic de bun simt si fara respect . Nu astept nici un raspuns de la voi . Cu respect si stima , sanatate maxima va doresc.

 
14-01-2008,02:11
#2
abecedar. Data inregistrarii: 04/01/2008 Mesaje: 0 Offline
 
 

Stand si citind forumul ... observ " Vanzarea de puncte este interzisa si se pedepseste cu blocarea contului. Vezi regulamentul " , sunt cuvintele spuse de ADMIN. Tare as vrea sa vad ca asa e. Noul cont a lui p1c1 aka comicaru e silence_seful. Cel mai corect si mai frumos ar fii sa i se blocheze ip-ul , cu toate ca stiu ca VOI cei de SUS nu o sa faceti asta , ca sa nu va pierdeti un utilizator . Probabil vom inceta f multi sa mai jucam aici si vom merge pe alte site-uri.
:rolleyes:

 
14-01-2008,09:47
#3
Lara Data inregistrarii: 14/11/2006 Mesaje: 5 Online
 
 

Am citit cu atentie tot ce ai scris mai sus, si inca ne mai mira faptul ca sunteti asa de sceptici in ceea ce priveste masurile luate de noi, cu toate ca le puteti vedea oricand in pagina de Jucatori sanctionati: http://joci.ro/sanctiuni(1).html

Nu stiu de cat timp joci tu pe site, dar noi am specificat in multiple randuri ca nu putem sanctiona pe cineva [U]decat daca voi il raportati folosind functia de "Raporteaza abuz"[/U] (icon-ul R din dreptul jucatorului la masa de joc sau click pe numele jucatorului in chat-ul public sau cel privat). Doar pe baza plangerilor tale pe forum nu putem actiona. E cuvantul tau impotriva cuvantului celui acuzat. Cum ar fi sa te sanctionam pe tine doar pentru ca cineva te acuza?

Ne pare rau ca traiesti cu impresia "stiu ca VOI cei de SUS nu o sa faceti asta , ca sa nu va pierdeti un utilizator". Te inseli, deja am facut asta, asa cum am mai spus tinem la calitate, nu la cantitate. Dar am aplicat masuri doar in baza raportarilor corecte la masa de joc si in camera.

Noi ti-am pus la dispozitie "instrumentul" pentru a raporta un utilizator care incalca regulamentul, foloseste-l. Noi vom verifica si daca cineva greseste va fi sanctionat.

PS. Atentie: cumpararea de puncte se pedepseste in acelasi fel: cu anularea contului.

 
14-01-2008,20:21
#4
pitbull Data inregistrarii: 11/12/2007 Mesaje: 0 Offline
 
 

PT CEI CARE CUMPARA PUNCTE: mai copiii e un joc,kre e scopul sa dai un euro,doi,trei k sa cumperi puncte?Voi chiar sunteti dumy rau de tot cumparati/suntei inselati pt puncte.Unde e frumusetea jocului dak toata lumea cumpara puncte?

 
Pagina 1 din 1
1