Daca intampini probleme Raporteaza bug
 
Pagina 1 din 1
1 
 
Vezi primul necitit
 
02-12-2007,09:13
#1
ingera_frumos Data inregistrarii: 22/10/2007 Mesaje: 0 Offline
cui trebuie sa ne adresam?
 
 

cui trebuie sa ne adresam cand cineva vb urat pe chat la rumy? va rog sa luat masuri

 
02-12-2007,10:47
#2
Dolce_x Data inregistrarii: 09/11/2007 Mesaje: 0 Offline
Am cateva "probleme"!
 
 

Buna ziua! Incep prin a va spune ca, la rummy sunt multe probleme cate trebuiesc rezolvate!
1- Nu vad mereu pietrele cu care se etaleaza ceilalti jucatori cu care joc!
2- Nu pot sa inchid mereu cu atuul desi am de ex "7,8 de galben, atuul este 9 de galben si mai am inca o piesa cu care inchid"
3- Am 3 duble si nu pot schimba decat una maxim, de ex:" Eu am 7,8,11 dublura si x are 2,3,12 dublura eu cu el pot schimba maxim o dubla, nu le pot schimba pe toate cu el" De ce?
4- Faceti tot posibilul sa se poate schimba si dubla mare cu dubla mica, de ex:" Eu am un 5 de negru dubla iar x un 13 dubla, sa se poate schimba dubla, celui care are dubla mare sa-i arate o fereastra de genul"Vrei sa schimba dubla mare pe dubla mica cu jucatorul x?"
5-La mozaic, logic este sa se inchida asa:"1,2,3,4 culori diferite,5,6,7,8,9,10, de culori diferite din cel putin 2 in 2 pietre iar ultimele 4 adica 11,12,13 si 1 de culori diferite fiecare ca la inceput! De ex daca la inceput avem 1 de galben, 2 de rosu, 3 de negru si 4 de albastru la sfarsit sa aiba de ex 11 de rosu,12 de galben, 13 de negru si 1 de albastru" Asta este mozaicul adevarat nu cum joaca unii"
6-Sa se poata juca si sa inchizi cu 7 duble, cand am 3 duble de la inceput deja sansele mele sa inchid sau sa ma etalez sunt foarte mici, si varianta asta cu dublele este oficiala si adevarata si ar trebuii sa o lasati!
7-Sunt foarte multi jucatori care injura in camerel;e de joc sau care fac doar masa si nu dau start ori iti dau x fara nici un motiv!
8-Faceti o camera pentru "profesionisti" adica pt cei care daca de ex nu se etleaza dupa un anumit timp sau care nu au pietrele necesare de a se etala , sa nu iasa de la masa, foarte multi ies de la masa dupa o perioada! Faceti o camera cu un rating anume, adica "Camera cu rating de 10000 de pcte sau pt jucatori fara semnalari sau quit-uri"
9-Cateodata nu pot inchide pe tabla, nu ma lasa sa inchid, nu stiu din ce motive!
10-Incercati , daca se poate, sa faceti pietrele pe tabla puin mai mari, la o dimensiune mai mare, este foarte neplacut, mai ales la primul joc sa joci, eu ma chinui la un moment dat sa disting culoriile pentru ca sunt mici pietrele, ar fii foarte bine daca ati putea face asta!
Va multumesc foarte mult si va rog sa nu ocoliti ce v-am scris! In rest nu am ce sa va mai spun, imi place foarte mult site-ul si mai ales rummy, de aceea v-am scris aceste "nereguli", sa le luati in seama si sa joc cu mai multa placere jocul acesta superb de rummy!
Cam acestea ar fii neregulile pe care le-am vazut pe site la jocul de rummy sa le remediati pt ca nu sunt foarte placute!

 
02-12-2007,11:23
#3
Lara Data inregistrarii: 14/11/2006 Mesaje: 5 Online
 
 

Multumim pentru aprecieri si pentru semnalari, o sa-ti raspundem pe rand:

1, 2, 3, 9: sunt bug-uri cunoscute de noi, se lucreaza la asta, foarte curand se vor rezolva.

4: regula e ca se pot schimba doar duble de aceeasi valoare. Schimbul de dubla mare pe dubla mica de exemplu, e schimb la "mica intelegere", jocul online are nevoie de reguli clare din pacate, asa ca nu putem schimba acest lucru.

5, 6: sunt variatii ale jocului de Rummy, cineva ne mai semnala chiar ca ar trebui sa se poata inchida cu "culoare". Fiecare stie alte variante si nu putem multumi pe toata lumea, asa ca momentan remediem erorile fara sa schimbam regulile acestui joc.
Insa, cum am mai spus si altora este foarte posibil sa mai dezvoltam o varianta de Rummy care sa cuprinda si aceste reguli. Incurajam pe toti cei care mai stiu variante de Rummy sa ne trimita regulile stiute de ei la adresa noastra: [email]info@joci.ro[/email] sau sa le scrie in topicul "Propuneri si Sugestii Rummy".

7: [U]Toti [/U]jucatorii care injura sunt sanctionati in functie de gravitate conform regulamentului daca voi ii raportati. La masa de joc in partea dreapta jos, fiecare jucator are in dreptul lui un R (raporteaza abuz). Dati click pe R si se va deschide o fereastra in care descrieti pe scurt situatia. Apoi trimiteti. In chat-ul public din camera dati click pe numele jucatorului care injura si raportati abuzul.
[U]Toate sesizarile[/U] sunt analizate de catre noi, asa ca folositi cu incredere aceasta functie.
Cat despre cei care dau x sau nu dau start, nu avem ce sa le facem, e dreptul lor sa aleaga cu cine joaca (unii vor sa joace doar cu jucatori de rank apropiat lor). Puteti doar sa-i retineti si sa ii ocoliti. Eventual atrageti atentia ca exista functia de "masa privata".

8: este o ideie foarte buna, voi discuta cu colegii acest aspect.

10: voi aduce in discutie acest aspect, cu toate ca nu se pot aduce momentan modificari nici la joc, nici la grafica, din pacate.

Weekend placut in continuare.

 
02-12-2007,11:25
#4
Lara Data inregistrarii: 14/11/2006 Mesaje: 5 Online
 
 
Citat de la ingera_frumos:

cui trebuie sa ne adresam cand cineva vb urat pe chat la rumy? va rog sa luat masuri



Cum am raspuns mai sus "[U]Toti[/U] jucatorii care injura sunt sanctionati in functie de gravitate conform regulamentului daca voi ii raportati. La masa de joc in partea dreapta jos, fiecare jucator are in dreptul lui un R (raporteaza abuz). Dati click pe R si se va deschide o fereastra in care descrieti pe scurt situatia. Apoi trimiteti. In chat-ul public din camera dati click pe numele jucatorului care injura si raportati abuzul.
[U]Toate sesizarile [/U]sunt analizate de catre noi, asa ca folositi cu incredere aceasta functie."

Jucatorii impotriva carora am luat masuri ii puteti vedea chiar voi in pagina Jucatori Sanctionati: http://joci.ro/sanctiuni(1).html , iar in pagina de Regulament puteti vedea regulile dupa care sunt luate aceste masuri.

 
Pagina 1 din 1
1