Daca intampini probleme Raporteaza bug
 
Pagina 1 din 1
1 
 
Vezi primul necitit
 
16-11-2007,08:55
#1
stelist___ultras Data inregistrarii: 11/11/2007 Mesaje: 0 Offline
de ce nu potzi inchide cu, culoare
 
 

la jocul de rummy pe tabla dar presupun ca si la celelalte nu merge inchis la culoare ceea ce e foarte greu de facut. si mai e o poroblema .De ce cind inchizi la mozaic numai primele 4 trebuiesc sa fie de alta culoare? pt ca am intilnit multzi jucatori care stau sa inchida numai la mozaic. Normal ar fii sa se poata inchide la mozaic numai daca ai si primele 4 si ultimile 4 de alta culoare .Multzumesc Anticipat

 
16-11-2007,09:34
#2
Lara Data inregistrarii: 14/11/2006 Mesaje: 5 Online
 
 

La jocurile Rummy Romanesc si Rummy pe Tabla se poate inchide si cu "culoare", adica Monocolor (un "mozaic" cu piese de o singura culoare), Bicolor (un "mozaic" format din 2 culori) sau Mozaic. Pentru mai multe detalii, consulta Regulamentul jocului.

Daca te referi la o altfel de culoare, probabil este o regula pe care o stiu putini sau e valabila doar in anumite zone ale tarii. Insa daca ai inchis cu Monocolor si ai avut probleme trimite-ne data la care s-a intamplat asta si vom investiga. La Mozaic regulile pe care le stii tu sunt probabil variatii ale jocului de Rummy, nu toata lumea stie sa joace asa.

Incurajam toti utilizatorii care stiu alte variante ale acestui joc sa ne trimita regulile detaliate la adresa noastra de contact, [email]info@joci.ro[/email]. Pe viitor poate vom mai dezvolta variante pentru a multumi cat mai multi jucatori.

 
Pagina 1 din 1
1