Daca intampini probleme Raporteaza bug
 
Pagina 4 din 9
<23456>Ultima   
 
Vezi primul necitit
 
19-08-2012,13:24
#31
myky65 Data inregistrarii: 29/07/2008 Mesaje: 2 Offline
Reveniti la vechea varianta pentru ca cea noua nu stiu daca se poate numi whist
 
 

1. Nu stiu daca este mai buna sau mai rea varianta aceasta noua de whist, cert este faptul ca era normal sa ramana un joc de placere ci nu sa devina "vanatoare de puncte" pentru ca aceste mize nu fac altceva decat sa faca jucatorii sa astepte  minute in sir pentru a forma o masa ( cei care nu vor sa joace cu miza nu mai au nici o sansa sa poata forma o masa, stau la 'galerie") Nu stiu daca aceste mize dau valoarea unui jucator, sa nu uitam ca este un joc virtual, unde nu poti sa faci altceva decat sa accepti cartile care vin si in functie de ele esti mai mult sau mai putin "valoros". 2. Nu stiu ce se intampla insa mai nou, de cate ori reusesc cu chiu cu vai sa incep un joc, dupa vreo 10 minute de joc ma trezesc "out" (dovada sunt statisticile de la whistv2- ultimele doua jocuri din zile diferite), iar la reconectare imi apare mesajul " sunteti deja in camera, doriti sa iesiti?". Eu, sincer, doresc sa intru insa ori ca apas "da" ori ca " nu" mesajul tot pe a lui o tine, in sensul " ce tot insisti sa intri, esti deja numai ca nu vezi tu". Si uite asa, din trei iesiri din astea si cu miza pe deasupra, "valoarea" mea de jucator, tinde catre regenerare si catre injurii din partea celor care cred ca ies la "aer" de bunavoie.3.Sfatul unui simplu jucatorr, care nu are pretentie ca punctele sau jocurile ii sporesc sau ii scad valoarea, ar fi sa reveniti la ce a fost, acela semana totusi cu un joc de whist,-  uneori updatarea unui soft nu inseamna neaparat schimbarea lui, ci imbunatatirea pana la eliminare a erorilor semnalate de utilizatori.( Macar la jocuri sa nu se aplice regula "daca ceva merge trebuie schimbat") . Si poate, cu timpul" , veti bucura jucatorii si cu un rentz.Numai bine tuturor!

 
27-09-2012,00:26
#32
COSTIN_vl Data inregistrarii: 01/06/2012 Mesaje: 1 Online
suspendare
 
 

Am fost suspendat in data de 10 .09. 2012 , probabil pentru limbaj.La masa la care am jucat a fost ascuns un  admin care m-a tras de limba si m-a provocat la acel limbaj neadecvat. E in regula asta? Mie nu mi se pare. S-a straduit sa scoate cuvinte urate de la mine dupa care m-a pedepsit. Consider ca e un comportament nedrept

 
03-10-2012,18:39
#33
sIrenne Data inregistrarii: 12/07/2007 Mesaje: 814 Offline
 
 

Adminii intra numai cu usere ce apar rosii pe site. Niciun user de la masa ta nu era admin.

 
31-10-2012,20:08
#34
mariage89 Data inregistrarii: 05/04/2008 Mesaje: 2 Online
In legatura cu punctajul
 
 

Poti sa fi pe locul doi la un punct de primul clasat si sa pierzi 400 de puncte daca ultimul iese din joc si cei de pe locul doi sau locul unu sunt egali la puncte, ar trebui sa se faca calculul la puncte tinandu-se cont si de punctele celui care paraseste jocul.

 
23-11-2012,16:06
#35
jasmyne08 Data inregistrarii: 19/08/2009 Mesaje: 2 Online
pierdere conexiune
 
 

inteleg depunctarea in cazul in care parasesti masa de joc, dar ce vina are jucatorul pentru pierderea conexiunii?? v-am scris in repetate randuri, fara a primi vreun raspuns ...  spuneti-mi care este explicatia pentru aceasta pierdere a conexiunii si imposibilitatea restabilirii ei, atat timp cand net-ul imi functioneaza bine ?? exista ceva ce pot face in acel interval de 1  minut pentru a restabili conexiunea ?? deja nu mai este amuzat, site-ul in loc sa te relaxeze iti creeaza stare de nervi, sa pierzi 1760 puncte in 3 zile ...

 
27-11-2012,20:00
#36
Lacrima__ Data inregistrarii: 21/08/2012 Mesaje: 2 Online
 
 
Citat de la Lara:

In atentia jucatorilor de Whist                                                                                                                    

In e-mail-urile trimise la adresa noastra in ultimele zile exista cateva nemultumiri mai frecvente cu privire la jocul Whist v.2. Ca sa nu va raspundem separat, va vom scrie aici punctul nostru de vedere.

Punctajul                                                                                                                                                  

O parte din jucatorii vechi sunt nemultumiti de noul sistem de punctare din Whist v.2.  Precizam ca vechiul punctaj exista inca si se poate juca daca cel care creeaza masa selecteaza "joc simplu" (care va fi redenumit in curand "punctaj clasic" pentru evitarea confuziilor).

Jocul cu miza este un plus adus jocului, nu un minus, si permite jucatorilor buni un castig mai consistent. De asemenea, jucatorii noi, insa care stiu bine sa joace au posibilitatea sa ajunga mai repede la un rating care sa le reflecte valoarea la acest joc. In acest moment ratingul reflecta mai mult vechimea pe site.

Tot referitor la miza, in urma sugestiilor voastre am facut 2 modificari la acest tip de joc:
   - Va fi necesar un minim 4 jucatori la masa  pentru a se juca cu miza.
   - Valoarea mizei va fi de maxim 300 de puncte, cu meniunea ca pe viitor va fi o camera pentru cei cu rating mai mare, unde se va putea miza mai mult.

Si nu in ultimul rand: nu se pierde niciun punct din cele castigate pana acum!  Punctele se vor aduna dupa cum am mai scris: puncte Whist + 10% puncte Whist v.2.


Grafica noului Whist

Grafica pentru Whist v.2 nu e cu mult modificata, culoarea din background si casetele ar fi cele mai "drastice" schimbari.
Probabil este vorba despre obisnuinta pentru cei mai multi dintre voi, insa imbunatatirile sunt vizibile.

Casetele sunt usor marite si vor permite pe viitor afisarea la avatar a unei imagini alese de voi, nu doar
a avatarurilor standard de pe Joci.ro.


Jocul la 0

Jocul la 0 a fost scos complet din Whist v.2, in primul rand pentru ca se abuza de el, nejustificat de multe ori, stricand jocul si cheful celorlalti. In al doilea rand, punctajul pentru jocul la 0 avantaja doar pe cel care termina cu 0 (desi poate a jucat bine doar jumatate de joc), pe cand cel care a jucat bine pe tot parcursul jocului se alegea cu -15, ca si restul jucatorilor.
Cu alte cuvinte, cine doreste maximul de puncte (sau miza mesei) trebuie sa fie un jucator bun de la inceput pana la sfarsit.

Si o ultima precizare: este normal ca lucrurile sa evolueze. Versiunea noua de Whist este imbunatatita si are multe plus-uri fata de varianta anterioara, era firesc ca ea sa inlocuiasca la un moment dat prima versiune. Asa se intampla peste tot si asa asa este normal, nu le puteam pastra pe amandoua. In plus, pe noua versiune este in lucru modulul de turnee si competitii.

Plus-uri in Whist v.2
  
   -  Whist v.2 deschide acum jocul  direct in camera (intr-un tab), eliminand din problemele tehnice anterioare
(cea mai intalnita problema era pop-up blockerul)
   -  Jucatorii inactivi 5 minute la masa de joc sunt dati automat afara de la masa
   -  Jucatorii inactivi 30 minute in camera sunt dati automat afara
   -  Cei care injura in chat-ul din camera sunt sanctionati automat (fara raportari din partea altor jucatori) dupa cum urmeaza: la prima injuratura au automat avertisment, la a doua injuratura vor fi dati automat afara din camera, iar daca reintra si injura a treia oara primesc automat 3 zile suspendare.
   -  Bonusul de puncte: daca jucatorul de pe primul loc termina cu un scor mai mare de 150 p., atunci el va primi la final
punctele castigate + un bonus de 20% din aceastea.
   -  Daca un jucator pierde conenxiunea la internet, atunci el se poate reconecta timp de 1 minut daca netul revine
   -  posibilitatea de organizare pe viitor a turneelor si a competitiilor


Speram ca prin ceea ce am scris mai sus am lamurit cele mai frecvente intrebari. Va dorim multa bafta la joc!
Echipa Joci.ro

Cred ca ar trebui sa definiti termenul "injuratura"...neagreat de acest site. Pentru ca, din pacate, se poate injura in multe feluri. De ce acceptati conturi care contin cuvinte tendentioase la adresa unor jucatori? De ce acceptati conturi cu tenta sexuala? Inca nu faceti diferenta intre w si u? O litera pusa in plus  intr-un cuvant nu schimba sensul acestuia...si totusi il acceptati...desi intra  la categoria injuratura.

 
27-11-2012,22:30
#37
sIrenne Data inregistrarii: 12/07/2007 Mesaje: 814 Offline
 
 

Daca nu exprimi exact ce doresti sa exprimi, nu te pot ajuta. Care este problema?

 
28-11-2012,14:39
#38
steaua_nr1 Data inregistrarii: 27/01/2011 Mesaje: 3 Online
Salutare tuturor
 
 

Stie careva ce s-a intamplat cu jocul simplu de whist de pe site?...ca la jocuri nu gasesc decat whist v 2 si gold whist.Acolo citeam si regulile jocului si multe altele.Va rog mult sa rezolvati problema.Multumesc!

 
29-11-2012,12:59
#39
sIrenne Data inregistrarii: 12/07/2007 Mesaje: 814 Offline
 
 

Varianta veche de Whist nu mai este disponibila pe site, dar voi posta regulile de joc la Whist V2. Multumesc pentru semnalare.

 
06-01-2013,17:45
#40
c0my Data inregistrarii: 09/09/2008 Mesaje: 1 Online
 
 
Citat de la Lara:

In atentia jucatorilor de Whist                                                                                                                    

In e-mail-urile trimise la adresa noastra in ultimele zile exista cateva nemultumiri mai frecvente cu privire la jocul Whist v.2. Ca sa nu va raspundem separat, va vom scrie aici punctul nostru de vedere.

Punctajul                                                                                                                                                  

O parte din jucatorii vechi sunt nemultumiti de noul sistem de punctare din Whist v.2.  Precizam ca vechiul punctaj exista inca si se poate juca daca cel care creeaza masa selecteaza "joc simplu" (care va fi redenumit in curand "punctaj clasic" pentru evitarea confuziilor).

Jocul cu miza este un plus adus jocului, nu un minus, si permite jucatorilor buni un castig mai consistent. De asemenea, jucatorii noi, insa care stiu bine sa joace au posibilitatea sa ajunga mai repede la un rating care sa le reflecte valoarea la acest joc. In acest moment ratingul reflecta mai mult vechimea pe site.

Tot referitor la miza, in urma sugestiilor voastre am facut 2 modificari la acest tip de joc:
   - Va fi necesar un minim 4 jucatori la masa  pentru a se juca cu miza.
   - Valoarea mizei va fi de maxim 300 de puncte, cu meniunea ca pe viitor va fi o camera pentru cei cu rating mai mare, unde se va putea miza mai mult.

Si nu in ultimul rand: nu se pierde niciun punct din cele castigate pana acum!  Punctele se vor aduna dupa cum am mai scris: puncte Whist + 10% puncte Whist v.2.


Grafica noului Whist

Grafica pentru Whist v.2 nu e cu mult modificata, culoarea din background si casetele ar fi cele mai "drastice" schimbari.
Probabil este vorba despre obisnuinta pentru cei mai multi dintre voi, insa imbunatatirile sunt vizibile.

Casetele sunt usor marite si vor permite pe viitor afisarea la avatar a unei imagini alese de voi, nu doar
a avatarurilor standard de pe Joci.ro.


Jocul la 0

Jocul la 0 a fost scos complet din Whist v.2, in primul rand pentru ca se abuza de el, nejustificat de multe ori, stricand jocul si cheful celorlalti. In al doilea rand, punctajul pentru jocul la 0 avantaja doar pe cel care termina cu 0 (desi poate a jucat bine doar jumatate de joc), pe cand cel care a jucat bine pe tot parcursul jocului se alegea cu -15, ca si restul jucatorilor.
Cu alte cuvinte, cine doreste maximul de puncte (sau miza mesei) trebuie sa fie un jucator bun de la inceput pana la sfarsit.

Si o ultima precizare: este normal ca lucrurile sa evolueze. Versiunea noua de Whist este imbunatatita si are multe plus-uri fata de varianta anterioara, era firesc ca ea sa inlocuiasca la un moment dat prima versiune. Asa se intampla peste tot si asa asa este normal, nu le puteam pastra pe amandoua. In plus, pe noua versiune este in lucru modulul de turnee si competitii.

Plus-uri in Whist v.2
  
   -  Whist v.2 deschide acum jocul  direct in camera (intr-un tab), eliminand din problemele tehnice anterioare
(cea mai intalnita problema era pop-up blockerul)
   -  Jucatorii inactivi 5 minute la masa de joc sunt dati automat afara de la masa
   -  Jucatorii inactivi 30 minute in camera sunt dati automat afara
   -  Cei care injura in chat-ul din camera sunt sanctionati automat (fara raportari din partea altor jucatori) dupa cum urmeaza: la prima injuratura au automat avertisment, la a doua injuratura vor fi dati automat afara din camera, iar daca reintra si injura a treia oara primesc automat 3 zile suspendare.
   -  Bonusul de puncte: daca jucatorul de pe primul loc termina cu un scor mai mare de 150 p., atunci el va primi la final
punctele castigate + un bonus de 20% din aceastea.
   -  Daca un jucator pierde conenxiunea la internet, atunci el se poate reconecta timp de 1 minut daca netul revine
   -  posibilitatea de organizare pe viitor a turneelor si a competitiilor


Speram ca prin ceea ce am scris mai sus am lamurit cele mai frecvente intrebari. Va dorim multa bafta la joc!
Echipa Joci.ro

cum pot raporta pe cineva pentru injurii?

 
Pagina 4 din 9
<23456>Ultima