Daca intampini probleme Raporteaza bug
 
 
Vezi primul necitit
 
09-01-2013,13:44
#41
sIrenne Data inregistrarii: 12/07/2007 Mesaje: 814 Offline
 
17-01-2013,16:25
#42
jasmyne08 Data inregistrarii: 19/08/2009 Mesaje: 2 Online
conexiunea bat-o vina
 
 

"-  Daca un jucator pierde conenxiunea la internet, atunci el se poate reconecta timp de 1 minut daca netul revine"
 ... si daca net-ul nu-i picat si pe site-ul vostru apare ca jucatorul a pierdut conexiunea care-i explicatia ??? Cum se poate reconecta pe site un jucator fara a pierde 440 puncte daca el nu are de fapt nicio problema cu net-ul ?? Am tot pus intrebarea asta de m-am plictitsit si n-am primit niciun raspuns? Mie personal mi-a fost imposibil sa ma reconctez pe site-ul vostru de fiecare data, desi in paralel puteam accesa orice pe net, deci netul functiona

 
17-01-2013,19:03
#43
dan47 Data inregistrarii: 07/05/2009 Mesaje: 1 Online
rabdare si tutun
 
 

acum cateva zile  tot asta am intrebat si io.mi s a raspuns sa apas butonul bug si sa am rabdare ca nu se poate remedia gresala repede. programatorilor le ia 1 anumit timp sa  modifice si sa excluda bug-ul.intrebarea e   cam cat timp le o trebui? ca io intru de vreo 3 ani pe joci. si tot eroarea asta e.ca mai am putin si descopar io unde trebuie facuta modificarea.).precizare/ n am fost ironic.am facut haz de necaz

 
18-01-2013,13:21
#44
sIrenne Data inregistrarii: 12/07/2007 Mesaje: 814 Offline
 
 

Whist v2 nu e de 3 ani. Aceasta varianta de whist e complet un alt joc din punct de vedere tehnic.

 
18-01-2013,13:28
#45
sIrenne Data inregistrarii: 12/07/2007 Mesaje: 814 Offline
 
 
Citat de la jasmyne08:

"-  Daca un jucator pierde conenxiunea la internet, atunci el se poate reconecta timp de 1 minut daca netul revine"
 ... si daca net-ul nu-i picat si pe site-ul vostru apare ca jucatorul a pierdut conexiunea care-i explicatia ??? Cum se poate reconecta pe site un jucator fara a pierde 440 puncte daca el nu are de fapt nicio problema cu net-ul ?? Am tot pus intrebarea asta de m-am plictitsit si n-am primit niciun raspuns? Mie personal mi-a fost imposibil sa ma reconctez pe site-ul vostru de fiecare data, desi in paralel puteam accesa orice pe net, deci netul functiona

Nu cade site-ul, altfel toti utilizatorii ar pierde conexiunea la site in acelasi timp. Problema e intalnita numai la unii utilizatori si deloc la altii, deci e nevoie de raportare bug (prin butonul special, nu prin R).

Deoarece blocarea aceasta se intampla doar la unii, e nevoie de mai multe astfel de raportari-bug pentru a identifica ce anume provoaca imposibilitatea de reconectare. Cand aceleasi conditii se repeta, atunci se poate descoperi. Din cate am observat in loc sa raportati bug, voi raportati utilizatorul blocat rugandu-ne sa-l excludem de la masa - nu asa se rezolva problema mai ales cand si voi va gasiti in aceeasi situatie uneori.

Daca doriti un joc mai bun, comunicati-ne problemele apasand pe butonul de raportare bug - acesta trimite programatorilor toate datele tehnice si log-urile din timpul jocului respectiv. Doar comunicarea verbala cum ca exista probleme nu e de ajuns.

 
25-03-2013,10:50
#46
sIrenne Data inregistrarii: 12/07/2007 Mesaje: 814 Offline
 
 

La asta se lucreaza deoarece avem in plan competitii.

 
27-03-2013,13:37
#47
sIrenne Data inregistrarii: 12/07/2007 Mesaje: 814 Offline
 
 

Am mai intalnit eroarea. Trimite poza la info@joci.ro. Poate au ei o solutie pentru problema ta

 
16-04-2013,15:30
#48
vulpeaargintie Data inregistrarii: 17/03/2012 Mesaje: 4 Offline
...
 
 

Buna,
Lolita_ro este printre primii jucatori inregistrati pe acest site. dupa atatia ani a primit ACUM block fara motiv, pentru injurii, cica. Ati verificat??? Lolita_ro nu aduce injurii daca nu este provocata!!!!!Va rog sa-i ridicati suspendarea nemeritata. Ma adresez unui admin....dati satisfactie unor persoane care asta fac...provoaca....Nu vi se pare ciudat ca un jucator vechi si constant sa fie sanctionat taman acum?Cu multumiri!Sper ca ruga mea sa nu fie in zadar... 


aaaa, si inca ceva...eu, vulpeaargintie nu pot accesa camera de whist, nu pot juca. poate se rezolva cumva. merci

 
16-04-2013,18:58
#49
constantingr Data inregistrarii: 21/10/2009 Mesaje: 3 Online
 
 

buna ! as putea sti de ce am primit azi avertisment? ce injurii am zis? multumesc

 
17-04-2013,12:58
#50
sIrenne Data inregistrarii: 12/07/2007 Mesaje: 814 Offline
 
 

Nu se reproduc injuriile aici. Ai avut o altercatie cu tudor_br si chiar tu ai raportat injuriile lui, dar l-ai injurat si tu pe el. Raportul a fost facut pe 2013-04-15 ora 17:05:52